معلمی: شب‌های خاطره می‌تواند به سوژه‌یابی هنرمندان کمک کند
با حضور مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر، برخی از فعالیت‌های این دو بخش در جمع مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری تشریح شد.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری با حضور در نشست سالانه مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی بر توجه بیشتر مسئولان پایداری درخصوص تولید کتاب تاکید کرد و افزود: شاید چاپ کتاب کار سختی نباشد، اما کتاب خوب چاپ کردن سخت است. همچنین کتاب را به‌دست مخاطب رساندن شاید از آن هم سخت‌تر باشد که از بخش‌های مهم برای رسیدن محصول به‌دست مخاطب است که به فعالیت و تمرکز بیشتری در این بخش نیاز است.

معلمی پرداختن به جلوه‌های بصری و هنری را برای محصولات فرهنگی مهم دانست و گفت حوزه هنری با راه‌اندازی مجموعه کارگاه نگاره سوره درصدد هست تا به بخش طراحی و تولید کلیپ به مراکز استان‌ها نیز کمک کند.

وی در ادامه به برگزاری مراسم شب خاطره در سطح مراکز استان‌ها اشاره کرد و گفت: ما باید شب خاطره‌هایی تخصصی برای مخاطبین خاص مثل سینماگران، تئاتری‌ها، شاعران و ... برگزار کنیم.

معاون هنری حوزه هنری خاطرنشان کرد: مشکل خیلی از هنرمندان ما قصه است. نمی‌دانند باید چه ببینند و به چه سوژه ای بپردازند. خیلی از برنامه شب‌های خاطره خودش یک قصه است و می‌تواند ایده خوبی برای هنرمندان باشد، کسی هم که خاطره را روایت می‌کند باید توجیه شود که ما اینجا نیامده‌ایم که بصیرت‌افزایی کنیم و یا احساسات مخاطبان را تحریک کنیم، باید خاطره خود را روایت کنند تا هنرمندان از این خاطره‌ها ایده بگیرند.